Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Deniz suyunun faydaları listesi neredeyse sınırsızdır.

Deniz havası ruh halinize iyi gelir ve sağlığınızı her anlamda olumlu etkiler Deniz suyunun yapmadığı tek şey vücudumuzu nemlendirmek. Ancak bu faydalara kıyasla olumsuz bir şey değil!

Deniz suyu doğal bir ilaç olabilir. Vücudumuzu harekete geçirir ve içimizdeki huzuru tazeler. Sahil kenarında yaşıyorsanız ya da kıyı bölgelerinde çok fazla zaman geçiriyorsanız, denizin karaya vurduğu o güzel kumsalların tadını biliyorsunuzdur. Bu avantaja sahip olmayanları, tatilde Adenya Hotels’e bekliyoruz! Hanımlara ve beylere ayrılmış tam teşekküllü plajları, ve ailecek denizin keyfini sürebileceğiniz ortak kumsalı ile Adenya Hotels, İslami tatil seçenekleri sunan otellerin arasında ön plana çıkmaktadır.

Peki, deniz suyu ne içeriyor? Ortalama olarak, deniz suyunun yüzde 3,5’i tuzu (sodyum klorür) vardır. Başka bir deyişle, bir litre su için, 35 gram tuz elde edersiniz. Bunun yanı sıra deniz suyunun içerisinde magnezyum, sülfat ve kalsiyumun küçük parçaları da bulunmaktadır. Bu özellikleri ile deniz suyunun faydaları içersidine mineraller bulunmasından geliyor diyebiliriz. Sizin için deniz suyunun faydaları konulu bir liste hazırladık. Bu maddeleri okurken, kendinizi sahilde hayal etmeye başlayabilirisiniz!

Peki Ya Deniz Suyu Faydaları Nelerdir?

Deniz Suyu Cildinizi Temizler

Deniz suyunun faydalarından ilki, elbette tenimizde hissediliyor. Mineral tuzlar cildinizi yenilemek için güneş ile birlikte çalışır. Bu şekilde pek çok hastalığa karşı doğal bir tedavi yöntemi oluşturmuş olur. Bu hastalıklar arasında ülser, lupus, akne (sivilce) ve sedef hastalığı yer almaktadır. Tüm bu sorunlar deniz suyu ile tedavi edilebilirler. Üstelik ister tesettürlü bir deniz kıyafeti ile, isterseniz de hanımlara ve beylere ayrılmış özel plajlarda normal mayolarla girin… Yine de deniz suyu derinizin üzerine nüfuz edecek ve size kendinizi arınmış hissettirecek!

Deniz Suyu Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Günümüzde pek çok hastalığın nedeni bağışıklık sistemindeki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bu sorunlara karşı savaşmak için bağışıklık sistemimizi her zaman güçlü tutmak gerekmektedir. Deniz suyunun faydaları arasında bağışıklık sistemine etkileri de yer almaktadır. Kırmızı kan hücrelerinin sayısı, denizde yüzdükten sonra yüzde beş ila 20 arasında artar. Beyaz kan hücrelerinin sayısındaki artış ise bundan daha bile fazladır. Deniz suyu, zayıflamış bağışıklık sistemi, anemi ve yüksek kan şekeri seviyesi olan insanlar için harika bir ilaçtır.

Deniz Suyu Romatizma Gelişimini Yavaşlatır

Özellikle aile büyükleri ile tatil yapmak isteyenleri ilgilendiren bir madde var sırada… Pek çok yaşlı aile büyüğümüzün muzdarip olduğu romatizma hastalığı deniz suyunun faydaları ile giderilmektedir. Egzersizle birlikte deniz suyu kemik ve kaş ağrısı, artrit, dolaşım ve ameliyat sonrası sorunlar için mükemmel bir ilaçtır. Romatizmanın özellikle ailelerimizdeki yaşlı hanımlarda görüldüğünü unutmamak gerek. Bu hanımlar her yerde denize girmek istemeyebilir, çekinebilirler. Adenya Hotels’in tamamen bayanlara ayrılmış plajında, hem karadan hem de denizden paravanlama sistemi ile meydana getirilen güvenli alanda, her yaştan misafirimiz gönül rahatlığı ile denizin tadını çıkarabilir, faydalarını yaşayabilir.

Deniz Suyu Kaygıyı Azaltır

Canımız sıkıldığında, içimiz bunaldığında kendimizi deniz kenarına atmamız boşuna değil. Ciğerlerimizi doldura doldura içimize çektiğimiz havası ile bile deniz bize yaşam enerjisi veriyor! Bir de düşünün bu suyun içerisine girmek ne kadar iyi gelecek size! Magnezyum içerdiğinden deniz suyu sizi sakinleştirir. Stresli bir hayat yaşayan insanların sadece rahatlatıcı ortamı için değil, deniz suyunun rahatlatıcı tıbbi özellikleri nedeniyle de plaja gitmeleri önerilir. Bütün senenin yorgunluğunu deniz kenarına tatile giderek atmaya çalışmanın altında, deniz suyunun faydaları ile kendimize gelme arzusu yatmaktadır.

Deniz Suyu Kalın Bağırsakları Temizler

Denize girdiğimizde ister istemez deniz suyunun bir kısmını yutarız. Bu okuduğumuzda tartışmalı bir konu gibi gelse de, aslında sağlığa bir zararı yoktur. Tabii ki bardak bardak deniz suyu içmek değil söz konusu olan. Ancak eğer “aman, su yutarım” diye denizden uzak duruyorsanız, bakış açınızı değiştirecek bir noktaya dikkat çekmek isteriz. Küçük miktarlarda deniz suyunun içilmesi, kolonun temizliğini kolaylaştırır, vücuda detoks etkisi verir ve vücut enerjilerini, özellikle çocuklarda, yeniler.

Deniz Suyu Karaciğer ve Böbrek Problemleri ile Savaşmaya Yardımcı Olur

Deniz suyunun faydaları saymakla bitmiyor demiştik! Sıra geldi bu mucizevi suyun karaciğer ve böbrek üzerindeki faydaları konusuna göz atmaya…Deniz suyu, özellikle siroz gibi hastalıkların zarar verdiği hücre yenilenmesi sürecini hızlandırmaktadır. Aynı zamanda, hastalığın bir sonucu olarak ortaya çıkan karın bölgesinde biriken fazla suyun giderilmesine yardımcı olur. Bu nedenle karaciğer ve böbrekte sorun yaşayan kişilerin denizde yüzmesi tavsiye edilmektedir.

Deniz Suyu Uykusuzluğu Önler ve Depresif Belirtileri Azaltır

Kendini huzursuz hissedenlere deniz tatili tavsiye edilmesi boşuna değil! Deniz suyunun faydaları arasında  uykusuzluk hastalığı ile mücadele etmesi de yer alıyor.  Gün içerisinde elektronik cihazların ekranların bakmakta, günlük streslerden ve hareketsizlikten uyumakta zorlanıyoruz. Oysa tatile gittik mi başımız yastığa düşmeden gözlerimiz kapanıveriyor… Bunun nedenini hiç düşündünüz mi? İşin sırrı deniz suyunun faydaları içersinde saklı. Zira deniz suyu kan basıncının normalleşmesine yardımcı olur ve gerginliği giderir, çünkü plajda bir gün daha iyi uyumanıza yardımcı olur ve doğal olarak ruh halinizi iyileştirir.

Hayat tarzınızdan ödün vermeden Mısır Kumu ile kaplı plajlarımızda denizin tadını çıkartmak veya Adenya Hotels Deniz Suyu Havuzlarında aynı etkiyle kendinizi daha iyi hissetmek isterseniz, sizleri Adenya Hotels’e bekleriz!