Adenya'ya Özel, Esnek Rezervasyon

Adenya'ya Özel, Esnek Rezervasyon

ESNEK rezervasyon ne demek ? 

ESNEK REZERVASYON sadece Adenya'nın kullandığı bir erken rezervasyon sistemidir. Hayatlarımız beklenmedik planlar ve sürprizlerle dolu. ESNEK rezervasyon bu sürprizler karşısında zarar etmemenizi ve tatilinizi dilediğiniz tarihe kaydırmanızı sağlar. 

 

Neden ESNEK rezervasyon yaptırmalıyım? 

Daha avantajlı olmasına rağmen neden erken rezervasyon yaptırmıyorsanız aslında tam da o sebeple ESNEK rezervasyonu kullanmalısınız. 

 

Bir örnekle anlatalım. Mesela 7 Temmuz için Kasım ayından rezervasyon yaptırsanız %30'a varan bir oranda daha ucuza tatil yapacaksınız. Ama kaygılarınız var. Mesela rezervasyon tarihiniz olan 7 Temmuz tarihinden bir süre önce planlarınız değişir; kardeşiniz, kuzeniniz ani bir evlilik kararı alabilir , beklemediğiniz bir aksilikle karşılaşabilirsiniz ya da tatil tarihinizi keyfi olarak değiştirmek istersiniz. Böyle bir durumda, X bir otel sizin ödediğiniz paranın çoğunluğunu size geri iade etmez. Paranızda, keyfinizde kaçar! Oysa ESNEK rezervasyonda, avantajlarınız sabit kalarak dilediğiniz tarih değişikliğini yapabilirsiniz. 

 

ESNEK Rezervasyon Nasıl Çalışır ? 

Erken rezervasyon döneminde, örneğin Kasım ayında, Yaz dönemi herhangi bir tarihe rezervasyon yaptırdınız. Nisan ayı geldiğinde de tarihinizi değiştirmek istediniz. 

30 Temmuz tarihli rezervasyonunuzu 7 Ağustos'a kaydıracaksınız. Böyle bir dönemde Nisan ayı fiyatından değil, ilk rezervasyonunuzu yaptırdığınız Kasım tarihi fiyatından değişim yapabilirsiniz. Dolayısıyla Kasım'da rezervasyon yaptırmış olmanın avantajını kullanabilirsiniz. Peki değiştirdiğiniz tarih, ilk tarihinizden yani 30 Temmuz tarihinden daha ucuz ise ne olur? Bu durumda Adenya Hotel, fazla paranızı anında iade eder. Peki yeni tarihiniz, eski tarihinize göre daha yüksek fiyattaysa.  O halde fiyat farkınızı ödemeniz gerekir. 

 

ESNEK rezervasyon sadece tarih değişikliği için mi geçerli ? 

Elbette hayır. Rezervasyon yaptırdığınız odada tatil yapmak istemediniz. Tıpkı tarih gibi odanızı da aynı koşullarda değiştirebilirsiniz. Yeni odanız ilk rezerve ettiğiniz odadan daha ucuz olursa, bu durumda Adenya Hotel kuruşu kuruşuna size anında kalan tutarı öder. 

 

Tarih ve oda değişimi için mücbir sebebe gerek var mı? 

Kesinlikle geçerli bir sebep sunmanıza gerek yok. Canınız öyle istediği için değiştirebilirsiniz. Adı üzerinde ESNEK rezervasyon. 

 

Rezervasyon tarihimi tatilime ne kadar kala değiştirebilirim ? 

Tatil tarihinizden 60 gün önceye kadar hiçbir kesintiye maruz kalmadan değiştirebilirsiniz. 

 

ESNEK Rezervasyondaki avantajlarım devredilebilir mi? 

Bir defaya mahsus olmak üzere dilediğiniz bir yakınınıza devredebilirsiniz. Rezervasyonunuzu devralan kişi sizin fiyat aralığınızdan ve haklarınızdan yararlanabilir. Bu durumda siz devrettiğiniz için rezervasyon hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

 

Ya ESNEK rezervasyon diye bir şey olmasaydı ? 

Bu sistem sadece Adenya'da var.  Farklı bir otelde böyle bir sistemle karşılaşmanız söz konusu değil. Olmasaydı şöyle olurdu; yaz planınız net olmadığı için şu anda rezervasyon yaptıramaz ve %30 avantajlı fiyatlardan yararlanamazdınız. Ama diyelim ki oldukça sistemli bir işiniz var ve her sene bir aksilik yaşamadan erken rezervasyon avantajları ile tatil yapıyorsunuz. Bu senede bir aksilik çıkmamasını dilerdiniz. Mesela tatil sezonu başlarken, tatil haftanızda bir kuzeniniz evlendi. O halde ya ödediğiniz paranın %50'sini oteliniz keserek iade edecekti ya da düğünü kaçıracaktınız. Ama ikisinden de vazgeçmek istemiyorsunuz. Ve siz rezervasyonunuzu Şubat ayının ekonomik fiyatlarıyla yaptırdınız. Aylardan da Mayıs. Tatiliniz ise 30 Ağustos'ta. O halde Şubat ayının avantajlı fiyatlarından vazgeçecek ve %30 daha pahalı bir rakamdan tatil tarihinizi güncelleyecektiniz. Tabi oteliniz ödediğiniz paranın ne kadarını keser bilmek güç.  ESNEK rezervasyonda ise yeni tarihte yeni odanızı Mayıs ayında bile değiştirmek isteseniz ilk rezervasyonu yaptığınız Şubat ayı fiyatları geçerli olacaktır. 

Daha detaylı bilgi için: 444 92 00