Adenya Resort Hotels & Spa Resmi Web Sitesidir | Helal Belgeli İslami

KUSURSUZ BİR SPA DENEYİMİ İÇİN ADENYA

Bilimsel istirahatin sanatsal dizaynla mükemmel hale geldiği Adenya Spa'ya hoş geldiniz.Hanımlar için Sultanlara layık hizmet sunan Sultan Spa,Beyler için Hünkar Spa ve Çiftlere Özel Aile Hamamı ile hizmetinizde.

Kusursuz bir SPA deneyimi için Adenya
Hamam

HAMAM

Osmanlı çinileriyle süslü geleneksel Türk hamamında yaptıracağınız kese ve köpük ile ölü dokularınız temizlenir ve kan dolaşımınız hızlanır.

SAUNA

Wellness alanındaki sauna misafirlerimizin günün yorgunluğunu atmak için tercih ettiği yerlerden biridir. Saunada terleme yoluyla ciltteki gözenekler açılır ve cildin ölü hücrelerinin arındırlması sağlanır.

Spa & Wellness

Spa & Wellness,sudan gelen sağlık ve güzellik kavramlarının,deneyimli ve şifalı eller tarafından ustaca harmanladığı özel bir mekandır.Her türlü su ve çamur uygulaması Spa kapsamına girmektedir.Kelime anlamından daha geniş bir kapsama sahip olan Spa,günümüzde yalnızda su ve çamur terapilerini değil sıcak su havuzu,çeşitli masaj terapileri,aroma terapileri,güzellik ve bakım gibi sağlık kür hizmetlerine verilen bir isim olup su ile iyileşme,suyun kullanımından gelen sağlık,suyun sıcak,soğuk ve farklı biçimlerindeki uygulamaları ile kazanılan dinlenme ve ferahlama duygularının edinildiği Adenya Spa & Wellnes'dan yararlanabilirsiniz.

Sultan SPA

SULTAN SPA

Hanımlar için Sultanlara layık hizmet
sunan Sultan SPA

Hünkar SPA

HÜNKAR SPA

Beyler için Hünkar Spa

Çiftlere Özel

ÇİFTLERE ÖZEL

Dilerseniz çiftlere özel alie hamamı'mızda kendinizi
şımartabilir sağlık ve keyfi çift olarak birlikte
yaşabilirsiniz

KESE VE KÖPÜK MASAJI

Türk Hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan 'kese',vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için uygulanır.Kese derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak,tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir. Köpük masajı ise; vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük tardımıyla eşsiz rahatlatıcı masajdır.

KLASİK MASAJ

Klasik masaj, sert vuruşlar ve dairesel hareketlerin vücuda kısmen yada tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Klasik masaj, ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve kan dolaşımını hızlandırır. Vücutta rahatlama hissi meydana getirir. Klasik masaj, vücuttaki dokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve stresinden kurtulmasına yardımcı olur.

Medikal Masaj

MEDİKAL
MASAJ

Medikal masaj, mekanik ve refleks etkilerinin çoğaltılmasını amaçlayan bir masaj türüdür. Medikal masaj yalnızca tedavi amacıyla uygulanmak zorundadır. Burada tedavi amacı kaslarda meydana gelen yoğun ağrılardır. Özellikle yoğun çalışma ya da ağır çalışma koşulları sırasında kaslarda yorulmalara bağlı olarak ağrılar gerçekleşmektedir. Medikal masaj sayesinde bu kaslarda oluşan ağrılara hızlı bir şekilde çözüm getirilir. Medikal masaj uygulamasının ardından hasar görmüş olan bölgede hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşir. Düzenli şekilde masajın gerçekleşmesi durumunda ise zarar görmüş ya da yorulmuş olan organ, eski haline hızlı bir şekilde dönüş yapar. Medikal masajın amaçlarından bir tanesi de sizin yaşam kalitenizi artırmak yönündedir. Gerek hareketlerde gerekse esneklik yönünden sizlere kabiliyet kazandıracak olan medikal masaj ile aynı zamanda psikolojik tedavi de uygulanmış olur.

SICAK TAŞ
MASAJI

Vücudunuzda biriken negatif enerjiyi en rahat ve kolay şekilde atabileceğiniz en iyi masaj türlerinden bir tanesidir. Masaj için taşların su içerisinde ısıtılarak beden üzerinde doğru noktalara yerleştirilmesi gerekir. Noktalara temas eden taşlar, kas ve dokularda hareketlendirme oluşturur ve kan akışınızı değiştirir. Bu noktalar vücudumuzun enerji noktalarıdır. Şakra ya da çakralar olarak bilinirler. Bu masaj ile 4 elementle buluşursunuz (Hava - Ateş -Su-Toprak). Kas, kemik ve eklem sorunlarında yardımcıdır. Uykusuzluk sorununuzu çözer ve baş ağrılarınızı giderir. Bel ve sırt ağrılarını hafifletir, azaltır. Stres ve gerginliği alır. Ayrıca kan dolaşımını normal seviyeye getirir ve sindirim sorunlarınıza da yardımcı olur..

Sıcak Taş Masajı
Mix Therapy Masajı

MIX THERAPY
MASAJI

Farklı masaj teknikleri sayesinde vücut direncinin artırılmasına yönelik yapılan uygulamalar arasında en çok dikkat çeken masaj ise Mix masaj uygulamasıdır. Bu masaj sayesinde yaşadığınız tüm negatif enerjiyi üzerinizden atarak rahatlayabilirsiniz. Şehirlerin kalabalık yaşantısına karşı vücudunuzu ve ruhunuzu dinç tutmak için bu masaj yöntemini tercih edebilirsiniz. Isıtıcı etkisi olan kremlerle uygulanan masaj, vücutta büyük oranda rahatlama meydana getirir. Özel olarak hazırlanan karışım, uzman kişiler tarafından uygulandığında; kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve bunlara bağlı olarak meydana gelen romatizmal rahatsızlıklar giderilir. Sırt, boyun, bel ve bacak ağrıları için ideal bir masaj yöntemi olan mix masaj, ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde uygulanan bir masaj tekniğidir.

AROMA THERAPY
MASAJI

Bitkisel aroma yağlar ile uygulanan bu masaj, ortalama 60 dakika kadar sürmektedir. Bitkilerin kök, çekirdek, yaprak ve diğer bölümleri kullanılarak elde edilen kremler ve yağlar, masaj şeklinde uygulandığında, uygulanan bölümde büyük oranda rahatlama etkisi yaratır. Ülkemizde fazlasıyla ilgi gören bu uygulama sayesinde, gerginlik ve gerginliklere bağlı olarak baş gösteren fiziki rahatsızlıklardan kurtulmak mümkün hale gelmektedir. İşinde uzman olan ekibimizin misafirlerimize uyguladıkları aroma masaj ile fiziki ve ruhsal olarak rahatlayacaksınız.

Aroma Therapy Masajı
Lenf Drenaj Masajı

LENF DRENAJ
MASAJI

Lenf drenaj masajı, özellikle vücudun eklem yerlerinde biriken ödemi azaltmak için kullanılan en önemli çözümlerden biridir. Son derece hafif, yavaş ve ritmik şekilde cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden, iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir.

ANTİSELÜLİT
MASAJI

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış, toksik madde birikimine yol açar. Selülit masajı, kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek, dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek, damarların çapının daraltılmasını ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

AYAK REFLEKS
MASAJI

Refleksoloji, vücutta bulunan tüm organların karşılığı olan refleks noktalarının ayak tabanında bulunması prensibine dayanır. Refleksoloji bedende serbest enerji akışını sağlar. Bu masaj tekniğinde, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerji çözülür. Bunun sonucunda beden fonksiyonları normale döner; vücut, iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Son derece basit ve kolay uygulanan bu masaj yöntemi vücudu stresten arındırır, rahatlatır ve dinlendirir. Aynı zamanda toksinlerden arındırır, dolaşım sistemini güçlendirir.

Bali Masajı

BALİ MASAJI

Bali masajı, diğer masaj türlerinde de olduğu gibi kan dolaşımını hızlandırıp, kas gerginliğini azaltarak vücutta rahatlama sağlar. Orta şiddette darbelerle ve basınçla uygulanan masaj ile yüzeysel kas tabakalarının altına ulaşılır. Bali masajına diğer masaj türlerinden farklı olarak baştan değil ayaktan başlanır. Bunun sebebi ise vücudun her tarafındaki sinir uçlarının ayağın altındaki belli noktalara doğrudan bağlı olmasıdır. Bu noktalara baskı uygulanarak, tüm vücuda hükmedip vücudu gevşetmek amaçlanır. Birçok çeşidi olan Bali masajının uygulanmasında bitki özlü yağlar, bölgeye özgü kurutulmuş bitkiler, volkanik taşlar ve taze meyveler kullanılır. En çok kullanılan bitkiler ise lavanta, çam, ananas ve hindistan cevizidir.

Thai Masajı

THAİ
MASAJI

Giyinik olarak yapılan bu masaj, yarı sert bir zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırılan Thai masajında en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj en az bir buçuk saat sürer. Thai masajı kasları gevşetmek, belirli bölgelerdeki şişliği azaltmak, gerilme ve burkulma gibi yaralanmalarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla uygulanır. Sinirlere uygulanan baskıyla kişinin stresini atmasına yardımcı olunur. Thai masajı, kan dolaşımını hızlandırıp enerji vermesiyle de ünlüdür. Masaj sırasında bazı hareketler sert olabilir fakat seans bitiminde mükemmel sonuçlar alınır. Kaslar gevşer, stresten arınma sağlanır. Ayrıca bölgesel ağrılar azalır, sinirler yumuşar, kan dolaşımı artar ve vücuda enerji gelir.

Thai Masajı

TEMEL CİLT BAKIMI

Bu bakım, derin temizleme, cilt tipine uygun maske, rahatlatıcı yüz ve dekolte masajını içerir. Cildin beslenmesi dışında cildi canlandırıcı özelliği de olan bu bakım, yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının hızlanarak çalışmasını ve oksijenin yüz üstündeki dokulara erişmesini sağlar.

VİTAMİN BAKIMI

Özellikle mevsim değişikliklerinde temel bakımla birlikte uygulanarak cildi yenileyip canlandıran ve yıpranmalara karşı koruyan, sırrı egzotik meyve özlerine dayanan bir bakımdır.

ANTI-AGING BAKIMI

Olgun ciltlerde, ince çizgilerin yoğunluğunu gözle görülür derecede azaltarak daha genç ve canlı bir cilt görünümü sağlayan bakımdır.

ANTİ SELÜLİT BAKIMI

Kür halinde uygulandığında selülitli bölgelerde gözle görülür azalma sağlayarak, bölgesel incelmeyi destekleyici etki yapar.

LAVANTA

ESİNTİSİ
 • Sauna ve duş sonrası, türk hamamımızda lavanta tuzu ile peeling
 • Lavanta kokulu köpükler arasında jakuzi keyfi
 • Dinlenme salonumuzda lavanta çay keyfi
 • Lavanta terapi masajı
 • Klasik yüz bakımı

GÜL

BAHÇESİ
 • Gül yapraklarıyla jakuzi keyfi
 • Gül ve nane esaslı sauna
 • Dinlenme salonumuzda kuru gül çayının eşsiz lezzeti
 • Gül kokulu aromaterepi mesajı
 • Gül kokulu köpükler arasında köpük masajı

KAHVE

DÜNYASI
 • Sauna sıcaklığından sonra türk hamamımızda teninizi yenilemek için kahve peelingi
 • Dinlenme salonumuzda türk kahvesi ve tiramisu'dan sonra, kendinizi çok özel hissedeceğiniz jakuzimizde süt banyosu
 • Herşeyden arınmış vücudunuzun çikolata masajı ile dinlendirdikten sonra, çikolata maskesi ile ruhunuzu Adenya Spa'ya bırakın...
Adenya Hotels Instagram
#
ADENYAHOTELSTR
Adenya Blog

BLOG

Bizi takip edin...

DEVAMI
Adenya Telefon
Adenya Map
Adenya Rezervasyon